Domov
Tlačový servis
Lesnícke dni už po Å¡iesty krát Tlač E-mail

Lesnícke dni sa v priebehu uplynulých šiestych rokoch stali najväčším celoslovenským lesníckym projektom určeným verejnosti. Na organizácií a finančnom krytí projektu sa podieľali najvýznamnejšie štátne i neštátne organizácie, školy, neziskové organizácie i dobrovoľníci. Snahou organizátorov bolo skoncentrovať ľudské a materiálne zdroje, pripraviť spoločné aktivity v rôznych regiónoch Slovenska a tak sústrediť pozornosť na význam lesov a lesníctva pre spoločnosť. Spoločným cieľom bolo dostať sa bližšie k ľuďom, najmä na námestia, do škôl, knižníc, sociálnych zariadení a osloviť aj tých, ktorí nepatria medzi pravidelných návštevníkov lesa. Faktom je, že pozitívne ohlasy z rôznych kútov Slovenska, dávajú projektu nádej, že sa stane lesníckou tradíciou a že sa návštevníci budú tešiť na stretnutia s ľuďmi v zelených uniformách.

Celý článok...
 
6. ročník Lesníckych dní v Bratislave Tlač E-mail
        Od 19. apríla do 1. mája organizujú lesníci na celom Slovensku Lesnícke dni 2012. Ide už o šiesty ročník kampane v rámci projektu budovania pozitívneho vzťahu širokej verejnosti k lesom a ochrane prírody.
        Mestské lesy v Bratislave pripravujú na nedeľu 22. apríla 2012 v obľúbenom areáli Partizánska lúka celodenné podujatie v rámci Lesníckych dní 2012. Akcie doplnia program bratislavského magistrátu v rámci dní otvorených dverí „Bratislava pre všetkých“. Pestrý deň aktivít zážitkového spoznávania prírody je pripravený v čase od 11:00 do 19:00 hodine a vyvrcholí zapálením vatry o 18:00h.
         Podujatie organizujú spoločne partneri z rôznych lesníckych a ekovýchovných organizácii.
 
 
Celý článok...
 
Otvorenie Lesníckych dní vo Zvolene Tlač E-mail

Zvolen, 16. apríl 2012 - Už po šiesty krát budú vo štvrtok 19. apríla za zvuku lesníc a za prítomností veľkých i malých divákov, sokoliarov, kynológov, včelárov i lesníkov otvorené Lesnícke dní 2012. Celé zvolenské námestie ožije bohatým programom, kde budú panovať hry, zážitkové učenie, súťaže, hudobné i tanečné vystúpenia. Hlavným hrdinom celého dňa bude LES ako priateľ človeka, ako voňavý, farebný a neopakovateľný fenomén, plný života a energie. Aj takýto les si budú môcť návštevníci namaľovať v Lesnej mozaike, ktorá bude pokusom o zápis do Knihy slovenských rekordov v počte maliarov, ktorí spoločne vytvoria obraz lesa. Maľovať, kresliť, zhotovovať vtáčie búdky a kŕmidlá, skladať lesné puzzles, riešiť rôzne lesné tajničky, či vnímať kúsok lesa všetkými zmyslami budú môcť návštevníci podujatia s pomocou lesných pedagógov. Tieto aktivity sú určené hlavne pre  školákov. Špeciálny program bude pripravený pre najmenších hostí - škôlkarov. Pre tých skôr narodených sú určené Lesnícke kešky. Pri tejto zábavnej disciplíne budú pátrači na základe indícii hľadať skrýše, ktoré ukrývajú príbeh lesa. Programom budú sprevádzať Pán lesa - Ján Haruštiak v kostýme a známy moderátor Gregor Mareš. Hlavným hudobným hosťom podujatia bude Lukáš Adamec.

Podujatie vo Zvolene otvára celoslovenské aktivity, v rámci ktorých sa budú konať akcie pre širokú verejnosť v  rôznych kútoch Slovenska. Hlavnými organizátormi sú Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Národné lesnícke centrum, Lesy SR, š.p., Vojenské lesy a majetky SR, š.p., Štátne lesy TANAPu, Združenie zamestnávateľov v LH, Združenie certifikácie lesov Slovenska, Lesy Mesta Brezno, s.r.o., Mestské lesy Kremnica, s.r.o., Slovenská lesnícka komora, Stredná odborná škola lesnícka Banská Štiavnica a mnohé ďalšie organizácie. Viac informácii je prístupných na www.lesnickedni.sk.

 

Celý článok...
 

Ostatní­ partneri
Mediálni partneriPodujatie Lesnícke dni 2018 sa koná pod záštitou
ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

 

quiz.jpg

 

Návštevníkov: 5582124