Domov
Slávnostné otvorenie Lesníckych dní Tlač E-mail
23. apríl 2007, Zvolenský zámok

Zvolen 12. apríl - Zvolenský zámok bude miestom slávnostného otvorenia Lesníckych dní vo Zvolene, ktoré organizuje Národné lesnícke centrum - Ústav lesníckeho poradenstva a vzdelávania Zvolen spolu s partnermi od 22. apríla do 1. mája na celom území Slovenska. Zvolen ako hlavné mesto slovenského lesníctva zaháji Lesnícke dni 23. apríla.

V tento deň organizujú lesníci pre širokú verejnosť bohatý kultúrny program spojený s podujatiami pre odbornú verejnosť.

Celý článok...
 
Å tudenti navÅ¡tívili Národné lesnícke centrum Tlač E-mail

Na čo nám je les - význam a funkcie

25. apríl 2007, Deň otvorených dverí Národného lesníckeho centra

Zvolen 26. apríl 2007 - Národné lesnícke centrum (NLC) usporiadalo 25. apríla deň otvorených dverí. V rámci podujatí Lesníckych dní, ktoré nadväzujú na tradíciu apríl mesiac lesov navštívili NLC študenti z Gymnázia Ľudovíta Štúra vo Zvolene. Zámerom lesníkov je zaujať generáciu mladých ľudí, ktorí sa práve rozhodujú pre svoje povolanie a predstaviť im profesiu lesníka.

Celý článok...
 
Lesnícky deň v Banskej Bystrici Tlač E-mail

Banská Bystrica 27. apríla 2007

Lesníci na celom Slovensku v rámci Lesníckych dní 2007 od 22. apríla. do 1. mája oslovujú verejnosť s cieľom pripomínať význam lesa pre kvalitu životného prostredia. Dnes sa lesnícky deň uskutočnil v Banskej Bystrici. Stalo sa tak z iniciatívy Mestských lesov Banská Bystrica, Štátnej vedeckej knižnice a štátneho podniku LESY SR, ktorého generálne riaditeľstvo sídli práve v tomto meste.

Celý článok...
 
Lesná pedagogika – program pre malých pacientov Tlač E-mail
Banská Bystrica, 25. apríl 2007

Celoslovenské Lesnícke dni (22.4. - 1.5.2007) prinášajú rôznorodé podujatia, určené širokej verejnosti. Najväčší dôraz kladú lesníci na komunikáciu s deťmi a mládežou. V banskobystrickej Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou dnes privítali lesných pedagógov z Národného lesníckeho centra a zo š.p. LESY SR. Cieľom ich návštevy bol program zážitkových hier pre malých pacientov a odovzdanie daru: veľkého dreveného hojdacieho koňa.

Celý článok...
 

Ostatní­ partneri
Mediálni partneriPodujatie Lesnícke dni 2018 sa koná pod záštitou
ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

 

quiz.jpg

 

Návštevníkov: 5582010